اعلام حریق آدرس پذیر

- سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر هوشمند Addressable Fire Detection System
  • سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر هوشمند، از پیشرفته ترین سیستم های اعلام حریق در جهان بوده و ترکیبی از تکنولوژی پیشرفته دیجیتال و تکنیک های نرم افزاری پردازش اطلاعات می باشند.

  • با توجه به قابلیت گسترده سیستم ­ها و انعطاف پذیری آن ها، استفاده از سیستم های آدرس پذیر در پروژه های بزرگ صنعتی پیشنهاد می ­گردد. در سیستم های آدرس پذیر اعلام حریق هر یک از تجهیزات آدرس پذیر اعم از دتکتور ها، شستی ها، برد های ورودی، برد های خروجی، آژیر ها و … دارای آدرس (کد) منحصر به فرد در سیستم می­ باشند که مرکز کنترل آدرس پذیر از طریق این آدرس منحصر به فرد قادر به شناسایی آن قطعه می باشد.

  • مراکز اعلام حریق آدرس پذیر با دریافت اطلاعات ارسال شده توسط هر یک از قطعات آدرس پذیر اقدام به پردازش اطلاعات دریافتی، اعمال تنظیمات از پیش تعیین شده توسط مدیر سیستم، تصمیم گیری و نهایتا فعال نمودن خروجی های مربوطه می­ نماید.

  • سیستم های آدرس پذیر اطلاعات دریافتی مانند میزان غلظت دود، درجه حرارت محیط و … را توسط الگوریتم های پیشرفته خاصی همانند فازی لاجیک (Fuzzy Logic) در مرکز کنترل مورد پردازش قرار داده و بدین وسیله در مورد وجود و یا عدم وجود حریق حقیقی در محیط تصمیم گیری می­ نمایند. این قابلیت باعث کاهش شدید آلارم های اشتباه (False Alarm) و بالا رفتن قابلیت اعتماد به سیستم(Reliability) می ­گردد.

  • همچنین در این روش به شناسایی دقیق هر قطعه، محل وقوع حریق با دقت بسیار بالا مشخص می­ گردد و در نتیجه زمان شناسایی محل و رسیدن به حریق و اطفاء آن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

  • این مراکز قابلیت تعیین حساسیت دتکتور های مختلف را داشته و بر اساس نوع دتکتور مورد نظر قادر به تنظیم طریقه عملکرد آن بر اساس تنظیمات از پیش تعیین شده توسط مدیر سیستم می باشند.